Svjetski dan pješačenja

U subotu 14. listopada 2017. u organizaciji Planinarskog kluba Ivanec, planinarska sekcija mladeži iz OŠ Klenovnik sudjelovala je na izletu zajedno s vršnjacima iz OŠ iz Ivanca. Izlet je bio povodom Svjetskog dana pješačenja koji se obilježava svake godine 15. listopada.

Obilazak je započeo okupljanjem u Ivancu gdje su se sastali planinari iz dvije susjedne škole. Nakon zajedničkog fotografiranja i upute vodiča Tomislava Gotića pješačenje je krenulo po Ivanečkoj planinarskoj obilaznici. Mladi planinari propješačili su 11 km od Ivanca, preko Jamina, Žganog vina do Prigorca i natrag podno sv. Duha, Vitešinca i Jezera. Tijekom pješačenja promatrali su planinarske oznake (markacije), upoznali su se s kretanjem u grupi te su promatrali prirodu u jesenjem „ruhu“.

Djeca su imala priliku uživati u lijepom jesenjem danu provedenom u prirodi i družiti se s vršnjacima izvan školskih klupa.

A. G.

objavio: ANKICA Gotić   datum: 14. 10. 2017.