ZIMSKI USPON NA IVANŠČICU

U subotu 27. siječnja 2018. u organizaciji Planinarskog kluba Ivanec, planinarske sekcije mladeži iz OŠ Klenovnik i OŠ Ivanec sudjelovale su na zimskom usponu na Ivanščicu. Cilj ovog uspona je upoznavanje novih članova, druženje, održavanje kondicije, upoznavanje planinarskih putova i markacija zimi.

Na Žganom vinu okupili su se mladi planinari iz Ivanca i Klenovnika. Uz pratnju voditelja Sekcija mladih planinara Vesne Vitez i Ankice Gotić te vodiča Tomislava Gotića, Nenada Novaka i Thomasa Bluma kao i roditelja i učitelja započeo je uspon preko Mrzljaka.

Uspon je trajao oko 2 sata, na pojedinim dijelovima staze bilo je snijega, a vrh Ivanščice dočekao je planinare u suncu. Mladi planinari odmorili su se u planinarskom domu Pasarićeva kuća. Silazak je bio istim putem, a ukupna duljina puta iznosila je 7,6 km.

Djeca su uživala u planinarenju i zajedničkom druženju kao i mi odrasli.

A. G.

objavio: ANKICA Gotić   datum: 27. 1. 2018.