Vesni Parun za stoti rođendan

Prije sto godina rođena je hrvatska pjesnikinja i prevoditeljica Vesna Parun. U našoj školi tu su značajnu obljetnicu obilježili učenici 7. i 4. razreda s učiteljicom hrvatskoga jezika Marijom Konjević i knjižničarkom Draganom Belščak. Učenici 7. razreda upoznali su se sa životom i radom Vesne Parun, a potom su prema njezinoj pjesmi Prva ljubav, metodom izreži i zalijepi, i sami pomoću riječi izašlih iz pera naše pjesnikinje stvarali poeziju. Na taj smo način od riječi jedne pjesme kreativnim stvaranjem dobili desetak novih pjesama. Učenici četvrtog razreda čitali su i interpretirali pjesmu Šišmiš letimiš te su ilustrirali stihove koji su im se najviše svidjeli. Sve smo radove izložili u školskoj knjižnici.

objavio: DRAGANA BELŠČAK   datum: 12. 4. 2022.