Festival znanosti i u našoj školi

Povodom ovogodišnjeg Festivala znanosti koji se održavao od 2. do 7. svibnja naši su učenici imali priliku sudjelovati u radionici koju su nam pripremile predavačice sa Sveučilišta Sjever, izv. prof. dr. sc. Anica Hunjet i doc. dr. sc. Rosana Ribić. Festival je ove godine imao vrlo bogat program pod osnovnom temom ŽIVOT te su sva predavanja, radionice i aktivnosti sadržavale inspirativne i aktualne životne priče. U petak, 6. svibnja, učenicima 7. i 8. razreda na radionici ''Živi svijet u jabučnom octu'' profesorice su pokazale pod mikroskopom sićušnu bakteriju koja stvara octenu kiselinu nakon čega su učenici izveli pokus. U epruvetama su u tekućini od crvenog zelja stavljali lužnate i kisele tvari te pratili promjene u boji. Promocijom i održavanjem sličnih radionica među mlađom populacijom pokušava se popularizirati znanost i približiti je najmlađima. Ponosni na činjenicu da su obje predavačice bivše učenice naše škole, vjerujemo da i među današnjim generacijama naših učenika ima još zaljubljenika u područje kemije i znanosti općenito.

FOTOGRAFIJE

objavio: MARIJA KONJEVIĆ   datum: 10. 5. 2022.