eTwinning projekt ECOcentric!

Učenici 8.a razreda su aktivno sudjelovali u provedbi eTwinning projekta koji se zove ECOcentric!. Na kreativan i zanimljiv način su s učiteljicama Anitom Husnjak i Matejom Smiljanec istraživali negativne utjecaje na prirodu te tražili različita rješenja za očuvanje prirode i okoliša.

Projekt se aktivno provodi gotovo od samog početka nastavne godine. U provedbu projekta su uključeni učenici 8.a razreda koji su na satovima biologije i engleskog jezika učili o važnosti prirode i potrebi njezine zaštite, istraživali i prezentirali pozitivne i negativne procese iz vlastite sredine koji utječu na ugroženost okoliša i ljudi te kroz razne kreativne radionice proučavali kako poboljšati kvalitetu okoliša i života. Aktivnosti su bile raznolike – istraživanje ekoloških problema u lokalnoj zajednici, izrada plakata o ekološkim simbolima i terminologiji, izrada plakata povodom Svjetskog dana šuma i Svjetskog dana voda, čišćenje i uređenje školskog dvorišta, sadnja cvijeća, igranje i osmišljavanje kvizova na temu ekologije, radionica recikliranja.

U provedbu kreativne radionice recikliranja uključila se i defektologinja Silvana Vlaisavljević te su učenici uspješno izradili životinje, podmetače i mobile od recikliranih materijala.

EKO aktivnosti tijekom ovog projekta proučite na sljedećoj poveznici:

M.S.

objavio: ANITA HUSNJAK   datum: 29. 5. 2022.

Ukupno: 501981