25. GRADSKO NATJECANJE MLADIH HCK

Naša škola je i ove godine bila domaćin 25. gradskog natjecanja ekipa prve pomoći mladeži Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje se održalo u subotu 09. ožujka te je okupilo osam ekipa iz kategorije podmlatka i dvije ekipe prve pomoći iz kategorije mladeži. Na natjecanju u kategoriji podmladak sudjelovale su škole: OŠ Bednja, OŠ Klenovnik, OŠ Donja Voća, OŠ Maruševec, PŠ Druškovec, OŠ Ivanec i dvije ekipe iz PŠ Salinovec. U kategoriji mladih sudjelovala je Srednja škola Maruševec s dvije ekipe.

Našu školu predstavljale su učenice Lana Colarić, Patricia Begić, Ana Blaško, Marta Rogina, Mia Eršetić i Lucija Plahinek te su osvojile odlično treće mjesto u kategoriji podmlatka.

Učenice su se zajedno s mentoricom Matejom Smiljanec marljivo pripremale na izvannastavnoj aktivnosti Prve pomoći. Razvijale su vještine pružanja prve pomoći, učile o povijesti Crvenog križa, Međunarodnog humanitarnog prava i o ljudskim pravima. Trud se itekako isplatio te im čestitamo na odličnom rezultatu.

Čestitke svim ekipama, naročito pobjedničkim ekipama, ekipi podmlatka OŠ Donja Voća i ekipi mladeži SŠ Maruševec. Sretno na međužupanijskom natjecanju. 🙂