STEM radionica u Pričaonici

Učenici polaznici Pričaonice u utorak, 3. listopada 2023., sudjelovali su na STEM radionici koju su za njih održali i pripremili učiteljica Mateja Smiljanec i učenici 7. i 8. razreda koji sudjeluju u projektu „STEM u svem“. Drugašići su na radionici radili otiske listova kako bi upoznali građu lista, zatim su na primjeru papirnatog cvijeta upoznali proces difuzije vode te su pomoću šumeće tablete, ulja i prehrambene boje izradili lava lampu. Za kraj radionice, STEM-ovci su im pripremili različite mikroskopske preparate te su uronili u mikrosvijet proučavajući krv, živčanu stanicu i građu kućne muhe. Svi su učenici uživali u radionici i iako su tek drugi razred, neki su odlučili da će postati znanstvenici.