Tulum s(l)ova 2023

Noćni čitateljski susret Tuluma s(l)ova, projekta koji promiče čitanje iz užitka ponovno je održan u našoj školi. U petak, 17. studenoga u 19 sati u školskoj su knjižnici učenike sedmog razreda dočekale knjižničarka Dragana Belščak, pedagoginja Ankica Gotić te učiteljice Anita Husnjak, Davorka Gal i Mateja Smiljanec. Nakon uvodne radionice o osjećajima naši su se sedmaši online putem družili s tulumašima iz OŠ Ivana Rabljanina Rab. Nakon ugodnog razgovora započeo je središnji dio ovog susreta, a to je ceremonijalno čitanje odabranih ulomaka ili pjesama. U ugodnoj atmosferi uz čaj, kekse i svjetlo lampica tulumaši su jedni drugima čitali tekstove koji su im značajni, zanimljivi ili su ih potaknuli na razmišljanje. Večer smo završili ležernim razgovorom, društvenim igrama i kvizom.