Učenici viših razreda obilježili Mjesec hrvatske knjige

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja se održava svake godine od 15. listopada do 15. studenoga. Ove godine tema Mjeseca hrvatske knjige je Nek’ ti riječ ne bude strana(c) u čast prevoditelja knjiga. Naši učenici viših razreda s učiteljicama hrvatskoga, engleskoga i njemačkoga jezika te knjižničarkom osmislili su zanimljiv projekt te su odabrali četiri djela hrvatskih autora koje su odlučili prevesti i prikazati u obliku slikovnice.

Slikopriče Željke Horvat-Vukelja, Grga Čvarak Ratka Zvrka te Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Šuma Striborova Ivane Brlić-Mažuranić u našoj se knjižnici sad mogu pročitati i kao trojezične slikovnice. Slikovnice su digitalizirane i dostupnpoveznicama u nastavku: