Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Povodom Mjeseca hrvatske knjige koji se održava svake godine od 15. listopada do 15. studenoga učenici imaju priliku sudjelovati u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Ove se godine Mjesec hrvatske knjige održava pod temom Razlistaj se, a Nacionalni kviz ima temu Istraživači planeta Z. Učenici osmog razreda okušali su se u istraživanju mrežnih izvora i rješavanju kviza na satu biologije uz pomoć učiteljice Mateje Smiljanec i knjižničarke Dragana Belščak.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja namijenjen je svim učenicima viših razreda, a moguće mu je pristupiti na sljedećoj poveznici: https://www.mhk.hr/kviz/

Stoga, učenici viših razreda, okušajte se u kvizu i postanite i vi istraživači planeta Z. Sretno!

objavio: DRAGANA BELŠČAK   datum: 20. 10. 2020.