eTwinning projekt Be ECO, be COOL

Ciljevi projekta su potaknuti učenike na upoznavanje prirodnih karakteristika vlastitog kraja te sa ekološkim problemima u neposrednoj okolini kako bi prepoznali važnost očuvanja okoliša. Osobni i socijalni razvoj učenika te razvoj kompetencija na području IKT-a.

Ishodi:

-razvijanje ekološke svijesti učenika

- razvijanje  digitalnih kompetencija

-razvijanje jezičnih kompetencija

-razvijanje digitalnih kompetencija

Sudionici projekta:

- učenici: Maja Lena Golub, Leina Kolarić, Eva Svinjarević, Lucija Kišiček, Lovro Buhin, Petar Jamnić, Lana Colarić, Marta Rogina, Ana Blaško, Lucia Oreški, Patrik Bunić, Jurica Čelig, Paola Lukavski, Petra Galić, Marija Kolačko, Sandi Kolarić.

- učiteljice: Anita Husnjak i Mateja Smiljanec, knjižničarka Dragana Belščak, pedagoginja Ankica Gotić

- ideja o projektu je ostvarena preko eTwinning portala koji povezuje škole Europske unije kroz razne projekte sa školama iz Portugala, Italije, Francuske, Poljske, Rumunjske i Hrvatske (OŠ Andrije Kačića Miošića Donja Voća, Srednja škola Čakovec, Ekonomska škola Vukovar).