Početkom ove nastavne godine učenici četvrtog razreda naše škole su se sa svojim učiteljicama Danijelom Brezovec i Anitom Husnjak uključili u međunarodni eTwinning projekt Tradicijske igračke i igre moga kraja. U projektu je glavni cilj bio istraživanje tradicijskih igračaka i igara koje su postojale u našoj regiji u vremenu roditelja te djedova i baka naših učenika. Kroz igru učenici razvijaju maštu i kreativnost, potiče ih se na stvaralaštvo te poduzetnički duh. Ovim projektom želja nam je bila da se učenici više međugeneracijski povežu kroz istraživački rad i razgovor sa starijom populacijom iz svog okruženja, ali i da se međusobno povežu kroz igru tradicijskih igara. Učenici su kroz projekt razvijali ljubav prema tradiciji i narodnim običajima. Također, komunikacijom s drugim sudionicima projekta razvijali su svoje komunikacijske i prezentacijske vještine na engleskom jeziku, ali i sigurnost i samostalnost u radu. Izradom materijala potrebnih za provedbu aktivnosti učenici su usavršavali svoje IKT vještine.

Faze rada:

Izrada i odabir loga projekta koji će predstavljati našu školu

Izrada avatara za predstavljanje naših učenika

Izrada plakata o pravilima sigurnosti na internetu

Temu Sigurnost na Internetu učenici su obilježili istraživanjem, prezentacijom i radom na plakatu. Prvo su istražili i napisali što je za njih sigurnost na internetu. Isto su prezentirali jedni drugima na satu razrednika. Na sljedećem satu dogovorili su se za izradu plakata na kojem su prikazani koraci Sigurnosti na internetu. Učenici su svjesni da je važno imati dobru i zaštićenu lozinku, uključiti obitelj, na društvenim mrežama komunicirati samo s poznatim osobama, odrediti vrijeme koje se provodi na internetu i zaštiti osobne podatke. Pedagoginja Ankica Gotić i učiteljica Danijela Brezovec koordinirale su rad učenika.

Predstavljanje naše škole, kraja i zemlje ostalim sudionicima projekta

Klikom na fotografiju pogledajte video

Odabir tradicijske igre našeg kraja

Klikom na fotografiju pogledajte video